Публикувано на 10.05.2026

Седмокласници от 2. СУ „Акад. Емилиян Станев“ постигнаха отличен успех в интердисциплинарния турнир „Деца на науката“, който бе организиран за втора поредна година от 32. СУИЧЕ и който се проведе на 8 май 2026 г. Темата на тазгодишното издание „Изгубени в космоса“ провокира участниците да демонстрират знания, логическо мислене, креативност и умения за работа в екип.

Отборът на 2. СУ „Интерстелар“, воден от г-жа Людмила Власакова, се представи достойно и завоюва трето място сред 13 участващи отбора. Учениците ни Даниел Марков, Дария Димитрова и Борис Благоев успешно преминаха през трите кръга на турнира, в които показаха отлична подготовка по математика, природни и обществени науки, както и умения за решаване на комплексни задачи и работа в екип.

Със своето представяне те заслужено спечелиха признание, награди и аплодисментите на организатори и участници.

Поздравяваме учениците за достойното представяне и им пожелаваме още много бъдещи успехи!

1