Публикувано на 09.06.2025

На 9 юни отбелязахме Международния ден на приятелството – ден, посветен на добротата, взаимното уважение и човешките отношения, обявен от Организацията на обединените нации (ООН).

По този повод беше подготвена презентация, която представи историята и смисъла на празника, както и вдъхновяваща арабска легенда за приятелството, прошката и благодарността. Със силата на думите и образите в нея беше напомнено колко ценно е да имаш истински приятел – някой, който прощава и подкрепя.

По инициатива на Ученическия съвет във фоайето на училището беше поставена „Поща на приятелството“ – кутия, в която всеки ученик можеше да пусне бележка или картичка с послание към свой приятел.

Денят се превърна в повод да си припомним, че с малки жестове можем да направим деня на някого по-хубав – както в училище, така и в живота извън него.

1